Театр – одна з найбільш наочних, видовищних, яскравих та емоційно насичених форм естетичного відображення дійсності, живий охоронець культурних традицій, «гармонія розуму та почуттів».

Художній колектив «Народний молодіжний театр «Від Ліхтаря»

Виник у 1990 році. З того часу справжньою домівкою для колективу став Рівненський міський палац дітей та молоді, де ми не тільки отримуємо знання з основ театральних професій, але й щодня нагадуємо одне одному, як це цікаво і важливо виходити на сцену, наскільки дивовижний і безмежний світ театру.

Особливістю театрального мистецтва є те, що його природа синтетична, у ньому поєднано мистецтво слова, дії, образотворчого мистецтва, музики, хореографії. Театральний колектив – це можливість для дитини різнобічно виразити себе.

Практикує протягом багатьох років поєднання навчально-виховного процесу та  практично-фестивальну діяльність, здійснює регулярний прокат вистав. Тільки в останній час ми здобували Гран-Прі, нагороди за кращу режисуру та акторську майстерність наших вихованців на Відкритому фестивалі аматорських театральних колективів «В кулісах душі-2019» (м.Харків), Міжнародному фестивалі декламації  слова «Декламую, отже існую» (м.Кремніца, Словаччина, 2017-2019рр.), а також Першому театральному інтернет-конкурсі «ТЕАТР.NET» (2020р., м.Київ) тощо.
Не зважаючи на досить поважний вік нашого колективу, його основою наразі є молодь, тому ми надаємо перевагу актуальним драматичним текстам, знаходимось в активному пошуку нових для нас театральних форм і засобів сценічного вираження.
Ми відвідуємо та спільно з іншими колективами організовуємо театральні фестивалі. Наші вихованці та педагоги працюють у професійних театральних колективах, створюють власні мистецькі проекти (музичний гурт «Ot Vinta», театр-студія «Маленький принц», театральна лабораторія «ВідСутність» тощо).»

Основними завданнями, які перед собою ставить педагогічний колектив, є:

  • оволодіння основними поняттями та їх значеннями, які стосуються театрального мистецтва, історії театру;
  • оволодіння навичками акторської майстерності, сценічної мови та вокалу, сценічного руху, ритміки та хореографії;
  • забезпечення формування та розвиток творчих здібностей вихованців у процесі оволодіння театральним мистецтвом;
  • виховання дбайливого ставлення до надбань світової, вітчизняної культури, мистецтва, духовних та матеріальних цінностей рідного краю, народних традицій, національної свідомості, самореалізації в соціумі засобами мистецтва, професійного самовизначення, популяризація театрального мистецтва.

Умови прийому

Щорічно у серпні-версні Народний театр «Від Ліхтаря» здійснює набір дітей 5-7 класів до початкової групи колективу, а також протягом року можливий добір учнів 6-11 класів, студентів, робітничої молоді (докомплектація старших груп).

Зразкова театральна студія «Маленький принц»

Театр студія має у складі 5 навчальних груп, вихованці яких опановують знання з таких предметів як: 
— майстерність актора;
— пластика;
— основи постановки голосу;
— художнє оформлення вистави. 

Найголовнішим аспектом діяльності театр-студії є створення сценічних постановок драматичних творів. Тісно співпрацюємо з загальноосвітніми закладами. Ми є учасниками та переможцями багатьох театральних фестивалів, зокрема таких як «Птах» Закарпаття, «Золота масочка» м. Нетішин, «Маски Мельпомени» м.Харків, Фестиваль дитячої творчості «Дні землі» м. Кіровоград, «Казковий карнавал» м. Львів, «Казка у Гаю» м. Львів. Колектив є організатором та учасником Міжнародного дитячо-молодіжного театрального фестивалю аматорських колективів «ЛіхтArt». В 2013 році вистава «Казка нашого двору» на цьому фестивалі перемогла в номінації «Творчий пошук та фантазія», а виконавиця ролі Злої Чарівниці Ліза Меркотан здобула номінацію «Краща жіноча роль 1 плану».

Театральна лабораторія «ВідСутність»

Театральна лабораторія «ВідСутність» була створена в 2010 р. у Рівненському міському Палаці дітей та молоді за ініціативи режисера, театрального педагога Паскара Ю.Т. На сьогодні театральна лабораторія стала справжнім пошуково-експериментальним майданчиком, де театральна молодь може долучитись до актуальних практик театрального мистецтва, реалізувати власні творчі проекти, а глядач ознайомитись з сучасними тенденціями театральної естетики та новітньої драматургії. За період свого існування колектив сформував різножанровий репертуар який став важливою складовою студійного театрального життя не лише міста, а і країни в цілому. 

Основні напрямки пошукової діяльності лабораторії:

  • театральна режисура,
  • новітня драматургія,
  • короткометражне художнє кіно,
  • музичне оформлення вистави,
  • вогняний вуличний театр.